Turkcell & ATA Teknokent İş Birliği Toplantısı

Yaklaşık 1600 tedarikçi ile çalışan Turkcell, geliştirdikleri yeni çalışma modeli ile tedarik zincirlerinde yerli startup’lara destek veriyor. Şirket, ihale alan firmalara işin yüzde 10’u tutarındaki kısmını yerli bir startup’a yaptırma koşulu sunmaktadır. Bu kapsamda ATA Teknokent, Turkcell işbirliği ile bir bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Gerçekleştirilen tanıtım toplantısında Tedarik Zinciri Yöneticileri Selin ÇALIŞKAN ve Şerife ÖZGÖÇ Turkcell Tedarik Zinciri Yönetimi olarak teknik ve teknik dışı satınalma işlerinde kullanılmak üzere geliştirdikleri “90-10 modeli” ni tanıttı. Bu modele göre Sayın Çalışkan ve Özgöç iş sahiplerinden gelen işlerin %90’lık kısmını halihazırda çalıştıkları büyük firmalara %10’luk kısmını ise startup firmalara verdiklerini ve bu geliştirme sürecinde büyük firmanın startup firmaya mentorluk yapmasını beklediklerini belirtti.

Ayrıca Sayın Çalışkan ve Özgöç model dahilinde startup firmalara daha hızlı ulaşabilmek adına aktif olarak kullandıkları bir startup firma havuzu oluşturduklarını ekledi.

Tanıtım toplantısına ATA Teknokent firmaları ve uzmanları katıldı.

 

  • Turkcell & ATA Teknokent İş Birliği Toplantısı
  • Turkcell & ATA Teknokent İş Birliği Toplantısı