Sanayi ve Kobi’lere Ücretsiz Proje Eğitimi

 

Bilimsel araştırma ve girişimcilik konularında bilinç artırmaya yönelik çalışmalara katkı sağlamak amacıyla çalışmalarına hız veren ATA Teknoloji Transfer Ofisi ve Proje Destek Ofisi bu kapsamda, “Ücretsiz Proje Eğitimi ve Mentör Desteği” programıyla; TÜBİTAK, DAP, KOSGEB, KUDAKA ve diğer kuruluşlardan mali destek alma eğitimini Sanayi ve KOBİ’lere ücretsiz olarak gerçekleştirdi.

 

Ülke üretimine katma değer sağlamak amacıyla iş hacmini genişletmek isteyen kurum ve kuruluş yöneticileri ile temsilcilerine proje hazırlamayı özendirmek ve hibe desteği sağlayan kurumlardan destek almanın yolunu açmak üzere düzenlenen eğitimler, 5 Kasım-17 Aralık tarihleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

 

Bu eğitimle Sanayi ve KOBİ’lerin, fon sağlayan kuruluşlar hakkında bilgi sahibi olmasını, proje üretme ve yürütme konularında tecrübe edinmelerini, ulusal ve uluslararası düzeyde proje yazma deneyimi kazandırmayı amaçladıklarını ifade eden Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer ÇOMAKLI; “Ülkemizin Uluslararası rekabet gücünü artırmak ve bölgemizin Ar-Ge ihtiyacını karşılamak amacıyla üniversitemiz ATA Teknoloji Transfer Ofisi ve Proje Destek Ofisi iş birliğiyle yeni bir program başlattık. Sanayi ve KOBİ`lere mali kaynak sağlayabilmek için `Bir proje fikrinin oluşturulmasından yazılıp sunulmasına kadar’ tüm aşamalarda akademisyenlerimize destek olacak ücretsiz proje yazma eğitimi ve danışmanlık hizmeti verildi. Bu kapsamda Ar-Ge faaliyeti yürüten ya da yürütme planı olan işletmelere, öncelikle mali destek alınabilecek programlar hakkında uzaktan proje eğitimi gerçekleştirildi. Sonrasında süreç birebir mentör (danışman) desteği sağlanmasıyla devam edecek. Yürütülen bu programın ilimiz ve bölgemize faydalı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

 

  • Sanayi ve Kobi’lere Ücretsiz Proje Eğitimi