FEN FAKÜLTESİ FİZİK VE BİYOLOJİ AKADEMİSYENLERİ İLE BULUŞTUK

ATA Teknokent Teknoloji Transfer Ofisi (ATA TTO) tarafından organize edilen programda Atatürk üniversitesi Fen Fakültesi Fizik ve Biyoloji bölümü akademisyenleri ile buluşan ATA Teknokent personeli yapılan çalışmalar hakkında akademisyenleri bilgilendirdi.

Açılış konuşmasını yapan ATA Teknokent yönetim kurulu başkanı Prof.Dr.Recep Sadeler ATA TTO’nun çalışmaları hakkında bilgi vererek üniversitemizden daha fazla patent başvurusu yapılması gerektiğini ve çıkacak patentlerin ticarileştirilmesi süreçlerini ATA TTO olarak üstlendiklerini belirtti.

Daha sonra ATA TTO uzmanı Pelin Güçlü yapılan çalışmalar hakkında ayrıntılı bilgi vererek akademisyenlere ve firmalara TÜBİTAK, KOSGEB, Kalkınma Ajansı gibi kurumlara sunulacak projelerde danışmanlık yaptıklarını belirtti. ATA TTO patent destek birimi sorumlusu Nursel Keskin ise konuşmasında Fikri sınai mülkiyet haklarının korunması konusunda danışmanlık yaptıklarını belirterek buluşu olan ve koruma sağlamak isteyen herkese ücretsiz patent ön araştırması yaptıklarını belirtti. Keskin, akademisyenlerin patent başvurularında üniversite BAP biriminden 20 bin TL ye kadar destek alabildiklerini belirterek akademisyenlerin patent başvurularında mali yükü üniversitenin aldığını söyledi.

  • FEN FAKÜLTESİ FİZİK VE BİYOLOJİ AKADEMİSYENLERİ İLE BULUŞTUK