EKONOMİ BAKANLIĞI İHRACAT DESTEKLERİ SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Ekonomi Bakanlığı`nın firmaların ihracat yapmalarına yönelik olarak verdiği hibe destekleri eğitim semineri Ekonomi Bakanlığı uzmanının katılımı ile ATA Teknokent Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasını yapan ATA Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Recep SADELER “2013 yılında kurduğumuz Teknoloji Transfer Ofisini (ATA TTO) bölgesel kalkınmanın önemli bir ara yüzü olarak kurguladık.  ATA TTO’yu, akademik gücümüzün bölgenin ekonomik kalkınmasına ve istihdam artışına yönelik üreteceği projeleri uygulama alanına taşıyacak bir yapı olarak görüyoruz. Bu bağlamda farklı Bakanlıkların teşvik ve desteklerini bölgemiz girişimcilerine anlatmak için ATA TTO bugünkü seminer programını hazırladı. Faydalı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren firmaların devlet teşvik ve destek programları hakkında yeterli bilgiye sahip olmaları ve bu kapsamda kendilerine sunulan birçok imkândan yararlanmaları amacı ile gerçekleştirilen seminerde Ekonomi Bakanlığı Uzmanı Ahmet Burak EREN Teknoparklar 2015/8 sayılı döviz kazandırıcı hizmet ticaretinin desteklenmesi hakkında devlet destekleri, yurtdışı ofis ve tanıtım destekleri, belgelendirme ve mobil uygulama geliştirme konularındaki destekler hakkında bilgi verdi.

 Program sonrasında Ekonomi Bakanlığı Uzmanı Ahmet Burak EREN. Erzurum Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Hacı İbrahim BUĞDAYCI, ATA Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Recep SADELER ATA Teknokent firmalarını ziyaret ederek ihracat yapabilme kapasitelerini değerlendirdiler.


  • EKONOMİ BAKANLIĞI İHRACAT DESTEKLERİ SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
  • EKONOMİ BAKANLIĞI İHRACAT DESTEKLERİ SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
  • EKONOMİ BAKANLIĞI İHRACAT DESTEKLERİ SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ