ATA TEKNOKENT TİM- TEB GİRİŞİM EVİNİN 10. SUNA ADAY OLDU

Türkiye Ekonomi Bankası ve Türkiye İhracatçılar Meclisinin ortak projesi olan TEB-TİM “Girişim Evinin” 10.’sunun Erzurum ATA Teknokentte kurulması için inceleme ve ön görüşmeler yapmak üzere Erzurum’a gelen izleme heyeti Rektörümüz Prof. Dr. Ömer ÇOMAKLI’yı makamında ziyaret etti. 

TEB Girişim Bankacılığı Müdürü İbrahim COŞKUNER, TİM Kurumsal İletişim Koordinatörü Okan İNCE,  TEB Girişim Evi Danışmanı Mehmet SANLI ve DAİB Genel Sekreteri Murat KARAPINAR ve ATA Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Recep SADELER’den oluşan heyet,  girişimcilik konusunda yapılabilecek ortak işbirliklerini görüşmek üzere Rektörümüzle karşılıklı görüş alışverişinde bulundular.

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Sayın Ömer ÇOMAKLI yapılan ziyarette, “ Kurulacak olan Girişim Evinin yapacağı faaliyetlerin 3. Nesil Üniversite dönüşüm hedefimize ciddi katkıda bulunabileceğini belirterek, Ekonomik değere dönüşmemiş bilginin yastık altındaki altına benzediğini bu yüzden akademik araştırmaların kesinlikle ekonomik faydayı dönüştürülmesi gerektiğini ifade etti. Bu bağlamda Atatürk Üniversitesi olarak elimizden gelenin daha fazlasını yapılması gayreti içindeyiz. Girişim Evininde bu bağlamda bize ciddi katkısı olacaktır”  dedi.

TEB Girişim Bankacılığı Müdürü İbrahim COŞKUNER, “ Girişim Evi’nin TEB Girişim Bankacılığı birimi bünyesinde yaklaşık dört yıl önce kurulduğunu, Girişim Evi’nin girişimcilere finasal hizmetlerinin yanı sıra eğitim, mentorluk, danışmanlık, koçluk, kuluçka programı, networking, yatırımcı ilişkileri gibi katkılarda da bulunduğunu süyledi. Girişimcilere iş fikirlerini geliştirmeleri için her türlü fiziki ortamı sağladıklarınıda ekledi”  ifade etti.

Heyet daha sonra Büyük Şehir Belediye Başkanı Sayın Mehmet SEKMEN ve ETSO Meclis Başkanı Saim ÖZAKALI’nı makamlarında ziyaret ederek karşılıklı görüş alışverişinde bulundular.

Heyetin ATA Teknokenti ziyaretinde ise,  ATA Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Recep SADELER “ DAİB ile birlikte uzun süredir TEM-TİM Girişim Evininin Erzurum’da ATA Teknokent içerisinde kurulması için uğraşıyoruz. İlgilerinden dolayı Sayın Rektörümüze, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza, DAİB Yönetim Kurulu Başkanı Cemal ŞENGEL ve Genel Sekreteri Murat KARAPINARA’a teşekkür ederim. İnşallah heyet olumlu görüş beyan ederse Girişim Evinin 10’sunu Teknokentimiz de kurduracağız. Bu organizasyonla birlikte bölgemizdeki Girişimcilere yönelik en gelişmiş destekleri sunacağımızdan eminim” dedi.

Ziyaret ATA Teknokent Müdür Yardımcısı Sayın Kazım Yasin ÖZBEY’in ATA Teknokent Toplantı Salonunda gerçekleştirdiği girişimciliğe yönelik sunumu ile son buldu.


  • ATA TEKNOKENT TİM- TEB GİRİŞİM EVİNİN 10. SUNA ADAY OLDU
  • ATA TEKNOKENT TİM- TEB GİRİŞİM EVİNİN 10. SUNA ADAY OLDU