ÜSİMP İnovasyon Karnesi Tanıtıldı

ATA Teknokent, Üniversite Sanayi İşbirliği Merkezleri Platformu (ÜSİMP) ile yaptığı sözleşme kapsamında bundan sonra bölge firmaları için ÜSİMP İnovasyon Karnesini kullanımında arayüz olarak yer alacak.

ÜSİMP İnovasyon Karnesi, uluslararası örneklerden de yararlanılarak ülkemizdeki firmaların Ar-Ge ve inovasyon konularında kendi kendilerini değerlendirebilecekleri, ilgili konulardaki toplam 24 parametre ile mevcut durumlarını görebilecekleri bir “inovasyon özdeğerlendirme” çalışmasıdır.

Bu çalışma firmaların inovasyon konusunda özdeğerlendirilmesi sonucunda oluşacak belirlenen parametreler ile firmalar hem kendi düzeylerini görebilecek, hem de diğer firmalar ile karşılaştırma imkanı bulacaktır.

Bu kapsamda ÜSİMP tarafından ATA Teknokent ve KOSGEB Elazığ Müdürlüğü çalışanlarının katılım sağladığı bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Gerçekleşen toplantıda ÜSİMP Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hamit SERBEST ve Uzman Feyza YILMAZ İnovasyon Karnesi sisteminin kullanımına yönelik bir bilgilendirme gerçekleştirdi.

  • ÜSİMP İnovasyon Karnesi Tanıtıldı