ATA TEKNOKENT VE ATA TTO İNOVASYON VE GİRİŞİMCİLİK HAFTASINDA YERİNİ ALDI

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) Ekonomi Bakanlığı koordinasyonunda düzenlediği ve ülkemizde inovasyon kültürünün yaygınlaşmasında büyük rol oynayan Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftasının altıncısı 6-9 Aralık tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezinde gerçekleşti.

Çeşitli ülkelerden ve Türkiye’den sanayicileri, akademisyenleri, üniversite öğrencilerini, teknoloji liderlerini, girişimcileri, melek yatırımcıları, sivil toplum kuruluşları ile AR-GE ve bilim teknoloji merkezlerini aynı çatı altında toplayarak Türkiye’nin gündemini değiştirecek konu ve konuşmacıları ağırlayan “2017 Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası”nın bu yılki teması “BORN GLOBAL” (Doğuştan Küresel) oldu. Etkinlik içinde, yaratıcı fikirlerden yatırımlara uzanan sürece dair çeşitli konular, workshoplar, paneller, söyleşiler, üniversiteler, fon kuruluşları ve ülke stantları yer aldı.

Atatürk Üniversitesi etkinliğe; ATA Teknokent, ATA Teknoloji Transfer Ofisi (ATA TTO), Doğu Anadolu Yüksek Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (DAYTAM), Bilimsel Araştırma Projeleri Ofisi (BAP) ile 3 stant açarak çıkarma yaptı. Ayrıca, Erzurum TİM-TEB Girişim Evi stantında ATA Teknokentte bulunan 5 firma projelerini katılımcılara tanıttı.  • ATA TEKNOKENT VE ATA TTO İNOVASYON VE GİRİŞİMCİLİK HAFTASINDA YERİNİ ALDI
  • ATA TEKNOKENT VE ATA TTO İNOVASYON VE GİRİŞİMCİLİK HAFTASINDA YERİNİ ALDI
  • ATA TEKNOKENT VE ATA TTO İNOVASYON VE GİRİŞİMCİLİK HAFTASINDA YERİNİ ALDI
  • ATA TEKNOKENT VE ATA TTO İNOVASYON VE GİRİŞİMCİLİK HAFTASINDA YERİNİ ALDI